Je čas jednou provždy skoncovat se všemi těmi dietami, trápením a věčnou nespokojeností.

Učit se trpělivosti

Dieta, která paradoxně není ani dieta

Všechno má svůj čas. To už víme. A přece se pořád a pořád necháme vtáhnout do onoho kolotoče, z kterého se tak těžko vystupuje. Taková je doba. A přesto nemusíme žít dle diktátu doby, společnosti a ostatních. Můžeme si dovolit nedokonalost, i ta má svou krásu.

Hon za dokonalostí

Neustále jsme tlačeni do výkonů. Žijeme v číslech a máme tendence vše kvantifikovat. Úkoly dostáváme ve chvíli, kdy už měly být hotové. Honíme se za něčím, co je nedosažitelné. Toužíme po dokonalosti, která neexistuje.

Čekáme okamžité uspokojení, ale ono nepřichází. Nedokážeme čekat o chvíli déle. Chceme všechno a hned. Jenže spěch nikam nevede, navíc jde ruku v ruce se stresem. To stres nás nutí ke spěchu a spěch nás stresuje. To je ten začarovaný kolotoč, který se točí i pod taktovkou všech těch diet a touhou po kráse.
Jenom s trpělivostí můžeme dosáhnout atmosféry, kdy dokážeme věci pozitivně ovlivňovat.

Cesta je cíl

Často vám při hubnutí budou tvrdit stanovte si konkrétní cíle a jděte za nimi, jenže v praxi z toho bude spěch, stres a zklamání z neúspěchu. Pokud si i při hubnutí zvolíte jako cíl svoji vlastní spokojenost a za spojence přiberete trpělivost, postupně dokážete něco změnit. Trpělivost je síla, která proměňuje člověka. V různých oblastech se projevuje různě. Pokud jsme trpělivý v jedné oblasti, pomůže nám to i v oblastech jiných.

Nejvíc trpělivosti bychom přitom měli mít se sebou samým. Jsme trpěliví ke svým nedokonalostech a chybám, ale jsme také pravdivý. Tak můžeme své chyby napravit, bez napětí a odsuzování sebe sama.

Trpělivost růže přináší

Neseme si negativní vzorce chování, které se týkají i stravování. Napravit je můžeme trpělivostí. Trpělivost znamená přijmout skutečnost, že čas plyne svým tempem. Znamená to nechat věci být tak, jak jsou bez toho, abychom je hodnotili. Trpělivost nemusí být utrpení, může to být laskavost, laskavost k jiným i sobě samému. Přestat hodnotit, posuzovat, zakazovat, přikazovat a dovolit si své chyby, přešlapy, emoce. To je trpělivost, to je cesta ke spokojenosti a úspěchu, který se neplatí vlastním zdravím.

Kam dál?

Vydejte se cestou trpělivosti. Buďte laskaví, zejména a především sami k sobě. Najděte v sobě lásku, lásku v sobě a k sobě. Hodit se vám budou i myšlenky Radikální sebelásky…

Věř, že i mě samotné vzalo mnoho času, než jsem se dopracovala k sebelásce. Mé tělo je důkazem, je plné tetování a jizev způsobených starými piercingy a sebepoškozováním. Ty jizvy jsou svědky plynutí času. Ne, nejsem ten, kdo měl v životě vždycky všechno do detailu promyšlené. To rozhodně nejsem.
Před osmi lety jsem byla úplně jiný člověk, byla jsem člověk utrápený a nemocný. Byla jsem ztracená. Věděla jsem, že můj život může být mnohem lepší, než je, ale měla jsem pocit, jako bych někde ustrnula. Neměla jsem nejmenší tušení, jak se dostat tam, kde chci být. A také jsem dala prostor strachu. Ten mě zcela pohltil a ovládl mne svou železnou pěstí.
Možná je ti můj příběh blízký. Možná se i ty cítíš oklamaná životem. Možná vůbec nežiješ život, který jsi chtěla. To je v pohodě! Nemusíš se za to cítit špatně, smutně nebo zdrceně! Postupně začneš odbourávat všechny negativní myšlenky, ty myšlenky, které ti nejsou vůbec k ničemu dobré. Pěkně jednu po druhé…
Bez ohledu na to, kde se na své cestě za radikální sebeláskou právě nacházíš, chci, abys věděla to podstatné: vždy jsi schopná změny. V jakémkoliv momentu má každý z nás příležitost rozvíjet se a růst, anebo zůstat na místě, být zablokovaný a zakrňovat. Jsi to jen a jen ty, kdo o tom rozhoduje.
Na chvilku se zastav a nalaď se přesně na tento okamžik…

Upravená citace z knihy: Gala Darling: Radikální sebeláska: Jak milovat sami sebe a žít své sny

Učebnice sebelásky, Lucie Kolaříková

Kniha Luise L. Hay - Miluj svůj život

Dobrý!Dost dobrý!Fakt dobrý!Lepší už to snad být nemůže!Úplně nejlepší. (No Ratings Yet)

Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *