Je čas jednou provždy skoncovat se všemi těmi dietami, trápením a věčnou nespokojeností.

CHYTŘE

Dieta, která paradoxně není ani dieta

Jděte na to chytře. Chcete něco změnit? Chcete změnit svůj jídelníček, své stravovací nebo pohybové zvyklosti? Začněte tam, kde se zvyklosti tvoří. Pochopte fungování mozku, protože právě ten řídí všechny vaše kroky. Naučte se ovládat svoji mysl a naučíte se ovládat celé tělo.

Proč diety nefungují?

Zdá se to být jednoduché – méně jíst a více se hýbat. Jenže tato strategie se v praxi neosvědčila. Je to proto, že změny v jídelníčku a zažitých zvyklostech nejde provést tak jednoduše. Nestačí chtít. Čím více se budete nutit do drastických změn, tím více energie na ně budete potřebovat. S omezeným jídelníčkem a výdejem v podobě pohybu vám dříve nebo později energie dojde. A vše se zase vrátí do starých kolejí.

Lidský mozek je nastavený tak, aby se změnám bránil jak je to jen možné. Je nastavený na zajištění bezpečí a bezpečí je to, co je. Jakýmoli změnám se mozek přirozeně brání. Víte o tom? Při klasické dietě jdete proti svému mozku, vaše hlava protestuje, bojujete sami proti sobě. Ale jde to i jinak. Lidské tělo je dokonalý systém a když nepůjdete proti němu, ale využijete jeho možností, máte šanci. Důvěřujte sobě a svému tělu. Poznejte zákonitosti, na kterých funguje.

Jak na to? CHYTŘE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *