Je čas jednou provždy skoncovat se všemi těmi dietami, trápením a věčnou nespokojeností.

Jak se správně motivovat?

Dieta, která paradoxně není ani dieta

Ať už se v životě rozhodněme pro jakoukoliv změnu, je jasné, že motorem této změny bude motivace. Jenže není motivace jako motivace. Pokud se do diety pouštíme s motivací negativní, nemůžeme očekávat pozitivní výsledky.

Negativní motivace vede ke zklamání
Řada z nás se pouští do hubnutí ve chvíli, kdy nejsme spokojeni se svým vzhledem. Zlobíme se sami na sebe a s nadšením se vrháme do sebe trápení v podobě omezování jídla, drastických úprav jídelníčku a stravovacích zvyklostí. V zápalu boje se vrháme i do sportovních aktivit.
Jde o negativní motivaci, která funguje krátkodobě. Dříve či později nás nadšení přejde, vrátíme se ke starým zvyklostem a také kilogramům. Výsledkem je ještě větší nespokojenost než na začátku, navíc spojená se zklamáním ze sebe sama a podlomením sebedůvěry.
Pozitivní motivace vede ke spokojenosti
Právě práce na vlastní sebedůvěře, seběvědomí, také sebepřijetí a sebeláska by měla stát na začátku každého hubnutí. Se sebeláskou razantně stoupne i pravděpodobnost dlouhohodobého úspěchu a spokojenosti. Se sebeláskou si snáze stanovíte reálné cíle, kroky hubnutí učiníte méně drastické a hlavně přestanete jídlo vidět jako nepřítele. Bez jídla totiž lidské tělo nedokáže fungovat. Se sebeláskou najdete snáze cesty, jak být hubení, vitalní a zdraví bez toho, abyste se nějak poškozovali výběrem nevhodné stravy, nedostatkem pohybu nebo přílišnou aktivitou vedoucí až k rizikům zranění.
S pozitivním přístupem k sobě samému odhalíte i emoční programy, které si v sobě nesete. Právě tyto podvědomé programy v mozku řídí vaše kroky. Tyto programy stojí za nezdravými zvyky, které provádíte zcela automaticky, a proto je těžké ovlivnit je vůlí.
S pozitivní motivací zjistíte, proč vlastně své tělo nemáte rádi. To je první krokem k tomu s tím něco udělat.
S pozitivním přístupem dokážete snáze čelit stresu, který je s hubnutím vždycky spojený a také si najdete čas na sebe. Ten totiž při hubnutí vždycky potřebujete.
Jaká je vaše motivace k hubnutí?
Než se tedy pustíte do hubnutí, tentokrát už opravdu vážně a odhodlaně daleko více než předtím, zkuste se zamyslet nad svoji motivací. Vyměňte negativní nastavení za pozitivní. Co se pustit do hubnutí proto, že se prostě chcete cítitt ve svém těle dobře? Co začít tím, že si začnete vážit svého zdraví? Lidské tělo je dokonalé. Co se o něho začít starat, dát mu vše, co potřebuje pro své fungováním? Odvděčí se vám v podobě zdraví, vitality i krásy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *